Mé projekty

Bytová dekorace z knih

knizni-dekorace

Knihy již od dětství patřily a stále významně patří do mého života. Vzpomínám si, jak jsem vždy s radostí listovala každou novou knížkou, vnímala její vůni a s velkou netrpělivostí se začetla do prvních slov, vět a řádků. Toto pomyslné přátelství trvá již pár desítek let.

S rostoucím počtem knih se však objevuje stále častěji otázka, kam s nimi. A na tuto otázku předpokládám, že nehledám odpověď sama. Někdy s úsměvem říkám, kdyby Gutenberg věděl, co svým báječným vynálezem knihtisku způsobí. Při vyslovení jeho jména by bylo na místě, podívat se, jak to s knihtiskem vlastně bylo. Původně se knihy tiskly celkem složitě a práce byla hodně nákladná. Vždy bylo nutné pro každou stránku vyřezat zvlášť šablonu, která se pro tisk dané stránky použila. Velkou nevýhodou bylo to, že každá stránka potřebovala svoji šablonu. Johannes Gutenberg však přišel na systém, jak systém tisku zjednodušit a hlavně zrychlit. Systém spočíval v sestavení tiskové strany z jednotlivých písmen, která bude možné dle potřeby přeskládat. Tento jeho vynález způsobil v 15. století informační revoluci a nám přinesl celou řadu výborných literárních děl. Tolik praví historie.

dekorace-z-knih

Je otázka, co by dnes říkal na to, kdyby viděl, kam jsme se díky technologiím posunuli a hlavně, že knihy máme k dispozici online. Budu možná nyní patřit mezi staromilce, ale tradiční kniha z papíru je pro mne stále tím nejlepším. Samozřejmě již zmiňovaná otázka, kam s nimi, když jejich moc, se určitě vždy objeví. A moje maličkost na ni hledá odpověď stále častěji. Jedno veselé řešení, pro toto trápení by tu však bylo. V podobě malého stolku nebo věže třeba na svíčku nebo jinou drobnost, která zpříjemní bydlení. Knihy se nijak nepoškodí a hlavně, mohou se po své pomyslné módní přehlídce vrátit zpátky do knihovny (když bude místo).

Co bude třeba:

  • knihy
  • opasek

Jak na to:

Tento nápad patří v poslední době mezi mé skutečně oblíbené, protože jeho realizace je téměř vteřinová. Pro tvoření vyberte knihy stejného rozměru. Tloušťka může být různá a bude to lépe vypadat, pokud se budou střídat tenké nebo tlusté knihy.

Knihy naskládejte na sebe a vytvořte komín nebo věž. Můžete si vytvořit menší nebo větší variantu, dle toho, co budete potřebovat nebo se bude do vašeho interiéru hodit. Jakmile budete hotoví, vezměte opasek a jím knihy svažte. Můžete využít tenké pásky nebo silnější s výraznou sponou, jako jsem to udělala já. Během chvilky tak vytvoříte novou bytovou dekoraci, kterou budou při další party u vás doma všichni obdivovat.

Napište mi, jak se vám tento projekt líbil a jak se vám povedl. Již nyní se těším na vaše příspěvky.

Foto a text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s