Tvoření s dětmi

Papírové barvy podzimu

tvoreni-na-podzim

Podzim je v plném proudu a všude kolem nás vidíme nespočetné množství padajícího listí, které je zbarvené nejrůznějšími barvami. Odstíny jasně žluté, vínově červené a hnědé na nás doslova vykukují ze všech stran.

Příjemné procházky lesem nebo parkem, kdy nám pod nohami všechno krásně šustí, jsou kouzelnými momenty podzimu. Přiznám se, že jakmile je v parku hromada listí, pak se do ní s neochvějnou radostí vrhám, jako malé dítě a maximálně si užívat momenty radosti a štěstí.  A ne jinak tomu je i v průběhu letošního podzimu. Určitě každý z vás mi dá za pravdu, že pohodová procházka lesem je balzámem na duši a o to větší radost máme my tvořílci, když si z procházky přineseme zásoby výborného výrobního materiálu. Někdy je však škoda, že čas tak rychle ukazuje svoji sílu, a vše je nutné brzy vyhodit. Co byste však řekli na to, uchovat si tu podzimní nádheru o něco déle? Dnes bych vás ráda ukázala nápad na vytvoření pestrobarevného podzimního listí z papíru.

podzim-tvoreni

Výroba papírového listí zaujme především děti, i když i dospělí určitě rádi přiloží ruku k dílu. A věřte, že rozhodně nezůstanete jen u jednoho listu. Jakmile vyrobíte jeden, budete chtít hned další, protože ve skutečnosti vypadají daleko lépe než na fotografii.

tvoreni-z-papiru-deti

Co bude třeba:

Jak na to:

Na připravený barevný papír bude třeba překreslit šablonu, která umožní vytvoření krásného podzimního listu. Papír o velikosti A5 složte na polovinu.

tvoreni-z-papiru

Na vnější stranu složeného papíru obkreslete papírovou šablonu a podle překreslené čáry vystřihněte.

tvoreni-papir-deti

Jakmile dokončíte stříhání, rozevřete připravený model a začněte skládat cik cak, až zcela do konce, kdy se vám vytvoří pomyslná harmonika. Na konci doporučuji pomyslnou harmoniku pořádně zmáčknout, aby se vám v papíru vytvořily ostré hrany. Listí pak vypadá lépe.

tvoreni-pro-deti

Jakmile skládání dokončíte, přijde na řadu lepení. Připravenou harmoniku složte na polovinu a nejdelší protilehlé strany přilepte k sobě. Tato středová část bude nejdelší částí listu.

tvoreni-z-papiru-pro-deti

Plánujete-li, že listem byste chtěli provléct provázek nebo šňůrku, pak neslepujte vnitřní část celou, ale nechte kousek bez lepidla. Tady se vám pak vytvoří otvor pro pozdější protažení šňůrky nebo provázku.  V případě, že chcete list použít  jen jako dekoraci položenou na stole nebo misce, pak otvor není třeba vytvářet. Po zaschnutí lepidla okrajové strany listup opatrně rozevřete a upravte to požadované velikosti.

tvoreni-deti

Papírové listy je možné podlepit také oboustrannou lepicí páskou a přilepit pak na dveře, ledničku a okna. Nebo zkrátka všude tam, kde se vám udělají radost. Napište mi pak, jak se vám tento projekt povedl? Máte nějaké další tipy pro výrobu originálního podzimního listí? Jaké materiály nejraději využíváte?

Text a foto: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s