Halloween / Mé projekty

DIY: Nový kabát pro starý plech na pečení

halloween-dekorace-podzim

Máte nápad na pozdimní dekoraci, ale chybí vám originální miska nebo talíř? Co byste řekli na to, použít starý plech na pečení, a ten převléct do zcela nového kabátu?

Také se vám občas stává, že nechcete vyhodit starou věc, která vám několik let dobře sloužila? I mě toto čas od času potká. Před nedávnem jsem řešila, co se starým plechem na pečení. Obyčejná věc, ale vždyť by to byla škoda ho hned vyhodit, co kdyby se na něco ještě hodil? Zřejmě asi také znáte tento typ otázky. Ani u mě to není a asi nikdy nebude jiné. Plech po několikaleté službě v kuchyni ještě v průběhu léta sloužil jako odkládací prostor na květináče, lopatky nebo zahradní nůžky.

Přihlásil se podzim a s ním bylo třeba vše uklidit a to znamená, že i plech. A zase přišla ta otázka, ano či ne?  K velkému štěstí, hlavně plechu, jsem potřebovala misku pro halloweenskou dekoraci, takže využítí opět našel. Dostal nový kabát a nyní se pyšně ukazuje s ostatními podzimními přáteli v podobě tykví, šípků a svíček na chodbě. A hlavně díky tvoření našel zase na nějakou chvíli uplatnění. Máte doma také staré věci, které by mohly dostat nový kabát? Pak se nechte třeba inspirovat dnešním projektem.

halloween-plech

Co bude třeba:

  • starý plech
  • barva ve spreji – oranžová, žlutá
  • staré noviny nebo papír

Jak na to:

Starý plech, který plánujete přebarvit, nejprve očistěte od případných zbytků, nánosů nebo čehokoliv, co by mohlo nanášení barvy bránit. Můj plech po náročné a několika leté práci v kuchyni sloužil jako miska na zahradní nářadí, takže byl již i trochu zrezivělý. Pokud se chystáte pracovat s něčím podobným, pak doporučuji vzít smirkový papír a plech trochu obrousit. Na takto opracovném pekáči bude barva i lépe držet.

Jakmile bude plech připravený, můžete se pustit do stříkání. Plochu, kde budete s barvou pracovat, doporučuji pokrýt novinami nebo starým papírem, abyste si pracovní místo zbytečně nepoškodili. Po bezpečnostních opatřeních můžete začít kouzlit s barvami. Ve vzdálenosti přibližně 30 cm vystříkejte vnitřní stranu plechu a nechte zaschnout. Pokud barva povrch někde špatně pokryla, pak stříkání opakujte.

Po zaschnutí se můžete pustit do barvení vnější strany. U plechu jsem vnitřní stranu stříkala oranžovou barvou a tu vnější pak žlutou. Tady bude záležet, stejně jako u každého jiného projektu, na vaší kreativitě. Můžete použít buď jednu nebo dvě barvy. Jakmile je barva nanesena, nechte opět zaschnout a vytvrdnout.

V případě, že jste při stříkání vnitřní strany nezacházeli sprejem až úplně na vnější hranu plechu, pak vám v horní části po dokončení zůstane jemná černá linka. Toto není v žádném případě na škodu, spíše naopak. Vznikne vám velmi hezká dekorace.

Do připraveného plechu můžete pak již jen nasypat dekorativní písek, vložit svíčky, tykve nebo dýně. Hořící svíčky a oranžová barva bezpochyby zpříjemní večerní podzimní atmosféru při posezení s přáteli nebo s rodinou.

Napište mi, jak se vám tento projekt povedl. Těším se na všechny vaše komentáře.

Text a foto: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

 

 

Reklamy

3 thoughts on “DIY: Nový kabát pro starý plech na pečení

    • Marti, moc děkuji za poklonu :). Jsem ráda, že se nápad líbí. Ze sprejů používám Dupli-Color, které se mi celkem osvědčily. Běžně dostání třeba v Hornbachu. A ty čajovky mám pocit, že byly z Makra :). Přeji do Malajsie krásný den!!!

      • Děkuju za tip. Hned jak se vrátím do Čech, kde budu mít své kutilské vybavení, tak musím něco nasprejovat, to je jasné 😀

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s