Halloween / Mé projekty

Okrasné tykve ve zlatě a lesku

 

dyne-zlate-okrasne

Krásný podzimní čas, kdy zdobíme různě dýně a tykve všech velikostí je tady. U dveří nebo na parapetech oken, v záři slunečních paprsků, pyšně ukazují své pestrobarevné tvary tykve a dýně všech velikostí. Někdy, ale i ty přírodní krasavice potřebují trochu dozdobit, aby vypadaly ještě o něco lépe. Třeba dozlatit.

Okrasné tykve a dýně se staly pomyslným symbolem podzimu a všichni po nich rádi sáhneme, když máme neutuchající touhu tvořit. Pro tvoření se mi tykve i dýně již několikrát osvědčily, jak ve své přírodní kráse, tak i polepené nebo nabarvené. Velmi ráda si vždy prohlížím všechny ty jejich někdy až neuvěřitelné tvary. Přiznejme si ale, že na zdobení jsou nejlepší ty hladké. Dnes mám pro vás námět na trochu originální pojetí dýňování nebo tykvování. Co byste řekli na zlatou a ozdobenou kamínky? Říkáte, že to už není dýně ani tykev? Už tak moc není, to budete mít určitě pravdu, ale na druhé straně máte zcela originální kus. Co myslíte?

Minule jsem vám zde ukazovala dvě inspirace pro tvoření, kde jsme na ozdobení použili dekorační lepicí pásku, a ve druhém projektu samolepicí kamínky. Dnes bychom vyzkoušeli zlatou barvu ve spreji a opět nalepovací kamínky. Pojďme tedy na to!

okrasne-dyne-zlate

 

Co bude třeba:

  • okrasné dýně nebo tykve
  • barva ve spreji (zlatá)
  • malířská lepící páska
  • samolepící kamínky
  • staré noviny na podložení

 

Jak na to:

Na začátku tohoto tvoření doporučím vybrat si místo, kde můžete bez problémů pracovat s barvou ve spreji a nebude hrozit, že něco (kromě dýní) omylem postříkáte. Pracovní plochu pokryjte starými novinami, které po práci můžete vyhodit. Na takto připravený stůl přeneste tykve a malířskou lepicí pásku. Pokud vytváříte různě barevné tykve, pak páskou polepte ta místa tykve, která nechcete obarvit.

dyne-zlata-okrasna-vyroba

Páskou můžete tykve nebo dýni polepit z poloviny, z třetiny, anebo si vymyslet svůj vlastní originální vzor. Jakmile si svoji tykev připravíte, může přijít na řadu sprejování.

zlata-okrasna-dyne-vyroba

Při sprejování dodržte vzdálenost přibližně 30 centimetrů, aby barva plochu tykve dobře kryla a nestékala vám. Takto postříkejte buď celou plochu tykve, nebo jen tu část, kterou jste nepolepili a nechte zaschnout. Pokud se vám bude odstín zdát světlý, můžete celý pracovní proces zopakovat. Doporučuji na tykve nestříkat velké množství barvy, protože barva pak stéká a po zaschnutí tykve nevypadá dobře.

vyroba-zlata-okrasna-dyne

Jakmile barva zaschne, můžete opatrně odstranit malířskou lepicí pásku. V místě, kde začíná barva, odlepujte opatrně, aby se vám barva z tykve nesloupla. Při prudším odstranění pásky, může k tomu to docházet. Následně svoji zlatou nebo dvoubarevnou tykev dozdobte samolepicími kamínky a postavte na komodu či stůl.

Napište mi, jak se vám toto tvoření povedlo. Máte nějaké ukázky svého podzimního nebo halloweenského tvoření? Přidejte je na profil Let´s Create na Facebooku a ukažte ostatním, jak báječně tvoříte. Těším se na vaše příspěvky.

 

Foto a text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

 

letscreate

 

Reklamy

2 thoughts on “Okrasné tykve ve zlatě a lesku

  1. Krásný nápad 🙂 Úplně jak na nějakou nóbl akci! Ani nevíš jak mi v Malajsii chybí náš český podzim . Tady sice taky pořád prší, ale zato ti komáři, fakt všude!

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s