Halloween / Spotlight

Cupcakes na Halloween

Milovníci sladkých dobrot a laskomin nyní určitě zbystří svoji pozornost. Také milujete všechno slaďoučké? Rádi se kocháte pohledem na tu propracovanou krásu, vychutnáváte si tu nejjemnější vůni, která doprovází ten blažený pocit, když onu zmiňovanou dobrotu ochutnáte? Teď jsem vás určitě pořádně navnadila a možná se vám začaly i v ústech pomalu sbíhat sliny.

Dorty, různé zákusky nebo cupcakes? Co máte nejraději. Ty poslední, cupcakes známe hlavně díky USA nebo Velké Británii, kde jsou tyto dobroty už tradicí. Pečou je a zdobí pro různé příležitosti a slavnosti. Pestrobarevné krémy mnoha chutí a k tomu tisíce různých ozdob. To jsou cupcakes! Upečený kousek sladkého těsta v papírovém košíčku a nazdobený bohatě krémem.

A jak to s cupcakes vlastně bylo? Teorie jejich vzniku jsou dvě. První praví, že svůj název mají od malých keramických hrnečků (cups), ve kterých se pekly. Druhá verze se opírá o způsob měření surovin pro pečení, kdy se odměřovalo hrnečky nebo-li cups. Takže už asi bude jen na nás, kterou variantu si sami vybereme. V každém případě, první oficiální zmínka o těchto malých dobrotách se objevila již v roce 1796 v americké kuchařce s názvem American Cookery, jejíž autorkou byla  Amelia Simmons.  Původně cupcakes pochází z USA, ale rozšířili se téměř do všech koutů světa. Pokud bychom měli srovnávat třeba ty americké s těmi z Anglie, pak cupcakes v USA jsou většinou větší a bohatěji zdobené.

A když jsem v prvním odstavci psala, že se cupcakes připravují ke každé příležitosti, pak i k Halloweenu. A že mohou vypadat i trochu strašidelně, bude hned jasné.

Cupcakes jsem poprvé ochutnavala na konferenci v Londýně, kde byly připraveny v rámci občerstvení. Nebudu zde zastírat, že jsem musela ochutnat hned dvakrát, protože u takové dobroty jeden kus rozhodně nestačí. A jaké máte zkušenosti nebo zážitky s cupcakes vy? Napište mi, které máte nejraději, anebo zda se u vás na Halloween také objeví!

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s