Mé projekty

Tvoření z papíru: Originální dekorativní koule

papirove-koule-misa kopie

Papírové dekorativní koule – Foto: Let´s Create

Potřebujete do bytu něco nového? Už se vám omrzelo dívat se na dekorace, které jste vytvořili před nějakou dobou? Dnes mám pro vás jeden tip na zajímavý tvůrčí projekt nebo také dárek. A hned vysvětlím, jak to myslím.

Před nedávnem jsem byla na cestách u našich německých sousedů a při procházce Berlínem jsem narazila na malý obchod s výtvarnými potřebami. Nebudu zde zastírat, že má tvůrčí duše doslova zajásala a nemohla jsem z obchodu odejít, aniž bych si  něco nekoupila. Volba padla na set pro výrobu několika pestrobarevných papírových dekoračních koulí.  Přiložený obrázek ukazoval, že koule je možné hlavně zavěsit, ale myslím, že i v misce s proutěnými kuličkami vypadají doslova luxusně.

zavesena-papirova-koule kopie

Zavěšená dekorativní koule – Foto: Let´s Create

Toto tvoření z papíru zabere trochu času, protože je potřeba pohlídat, aby jednotlivé části papíru na sebě přesně navazovaly, ale i tak to stojí za to. A jsem přesvědčená, že i malí pomocníci a tvořílci se u tohoto projektu mohou alespoň částečně realizovat. Třeba u prvního kroku, kdy budou z papírových šablon vylupovat kolečka.

Balení obsahovalo:

  • archy s papírovými kolečky – 120 dílků (z balení bylo možné vyrobit 2x kouli o průměru 15 cm a 4x kouli o průměru 10 cm)
  • 2x trásně pro závěs koulí
  • návod

Co bude třeba:

  • lepidlo
  • trochu trpělivosti

papirove-koule-postup kopie

Jak na to:

Součástí kreativního balení je detailní postup, jak při tvoření dekorativních koulí postupovat. Na začátku jsem myslela, že to zvládnu bez návodu a pustila se svéhlavě do lepení. Po několika minutách přišlo zjištění, že ten návod bude třeba. K mému velkému štěstí lepidlo ještě nezatvrdlo, takže mé sebejistě chybné kroky šlo zvrátit. Někdy není skutečně na škodu návod alespoň občas přečíst :).

papirove-koule-pracovni-pos

Prvním a nejdůležitějším krokem je přípravení jednotlivých barevných koleček. Na menší kouli se spotřebuje celkem 20 kusů koleček menšího průběhu a 8 koleček většího průměru.

papirove-kolecka

Každé kolečko je tzv. nabigováno (v papíru jsou tenké rýhy), což velmi usnadní pravidelné ohnutí papíru. Takto si postupně zohýbáte všech 20 koleček. Doporučuji kolečka roztřídit podle motivů tak, aby se vám kompozice co nejvíce líbila. Jakmile tuto část svého tvoření dokončíte, můžete se směle pustit do lepení.

papirova-koule-ohyb

Přesně podle postupu se připraví spodní a  horní část. Dalším krokem je slepení obvodní části., kdy se vnitřní trojúhelníky slepují cik cak. Dokončená podoba vypadá trochu jako dlouhý had. Oba konce hada slepte dohromady a vznikne prstenec. Na takto připravený prstenec pak dolepíte horní a dolní část, kterou jste si připravili ve druhém kroku.

Takto dekorativní papírovou kouli nechte pořádně vytvrdnout a krásné dílko z vaší tvůrčí dílny je hotovo. V případě, že byste kouli chtěli zavěsit, pak doporučuji při lepení ve spodním a dolním díle nechat malou mezerku na protažení mašličky nebo prýmku. Budete-li dekorativní papírovou kouli využívat jen například v míse, pak můžete vše slepit.

papirova-koule-dekorace

Napište mi, zda vás tento nápad pro tvoření z papíru inspiroval k vašemu osobnímu tvoření. Máte své zajímavé nápady? Přidejte je na profil Let´s Create na Facebooku a ukažte ostatním, jak báječně tvoříte!

 

Foto a text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s