Mé projekty

Letní dekorace na nedělní stůl

letni-dekorace

Poslední den v týdnu, neděle, by měla patřit vydatnému odpočinku a také malé oslavě závěru týdne. A čím jiným, než vynikajícím obědem, tento den oslavit? A k letně prostřenému nedělnímu stolu na terase nebo balkoně patří také květiny, které dají pomyslnou třešinku na dortu, té správně slavnostní atmosféru.

Pokud jste na květinovou dekoraci při přípravě oběda zapomněli, rozhodně teď v létě si nic neděje.  Léto nabízí spoustu možností pro naše kreativní tvoření a s dnešním tipem to bude více než snadné. V oknech, na zahrádkách nebo loukách nyní kvete velké množství různobarevných květin, jako jsou třeba levandule, vlčí máky, petůnie nebo malé karafiáty velmi dobře poslouží jako základní stavební kámen pro vytvoření krásné letní dekroace na stůl.

A jak praví staré české rčení, že šikovná hospodyňka i přes plot pro pírko skočí, pak obdobně to může být i s již zmiňovanými kvítky. Stačí jich pár natrhat (třeba z truhlíku na okně), vložit do vodou naplněné skleněné misky a  malý květinový zázrak je hotov. Pojďte to zkusit!

dekorace-letni

Co bude třeba:

  • různobarevné květy
  • skleněná miska
  • voda

Jak na to:

Toto je zase jeden velmi rychlý projekt, u kterého se rozhodně moc nedržíte. Nejvíce času zabere natrhání květů. Ideální je, že můžete nakomibnovat vše, co se vám líbí od levandule, petůnií, vlčích máků nebo čehokoliv, co vám přijde pod ruku. Na závěr mezi kvítky můžete přidat kousek asparátu, který bude moc hezkým doplňkem.

Při aranžování květů doporučuji nejdříve do skleněné nádoby nalít vodu a květiny vložit až poté. V případě opačného postupu, by se květiny proudem vody mohly poškodit (zejména vlčí máky) a okvětní lístky by se vodu slepily. Po dokončení aranžování a případných úprav můžete misku jen přenést na stůl a uvidíte, jak váš stůl s vynikajícím obědem rozzáří.

Vyzkoušeli jste již podobný projekt? Jaký jste měli úspěch?

Foto a text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s