Mé projekty

DIY: Levandulový věnec na dveře

levandulovy-venec

Levandulový věnec – foto: Let´s Create

K létu patří nádherně rozkvetlé květinové záhony, muškáty v oknech a samozřejmě kouzelná vůně všech těchto kvetoucích kvítků. A když se k tomu ještě přidá levandule se svojí jemnou vůní, pak je letní obraz téměř hotov. Co myslíte?

Světlé i tmavé odstíny fialové a k tomu již zmíněná nádherná vůně, která uklidní nejenom mysl, ale také duši. A pokud si ji usušíme, pak se z její kouzelné vůně můžeme těšit téměř celý rok až zase do léta. Levandule patří mezi mé oblíbené bylinky a pohledem se její nádherně fialové barvy se nemohou nikdy dostatečně nabažit. A o vůni ani nemluvě. Levandulový záhon je již v plném květu a samozřejmě v obležení včeliček a také čmeláků, kteří doslova dychtí po jejím sladkém pylu.

Levandulový věnec

Detail levandulového věnečku – Foto: Let´s Create

Při přemýšlení, do jakého kreativního tvoření se pustit, mne napadlo, ještě více se oddat tomu správnému levandulování a z tohoto nadšení vznikl levandulový věneček na dveře. Sice je to levandule, která hned tak neodkvete, ale i tak na vchodových dveřích udělá spoustu parády a hlavně jen tak neodkvete. Pojďte to také zkusit a přivítejte své návštěvy nádherným letně levandulovým pozdravem.

Levandulový věnec s mašličkou

Levandulový věneček – Foto: Let´s Create

Co bude třeba:

  • věneček (drátěný)
  • levandule (ideálně umělá)
  • stužka
  • nůžky
  • kleště

Jak na to:

Letní levandulový věneček vyrobíte bez problémů během jednoho večera. Pokud si zakoupíte umělé levandule, pak budou pravděpodobně v trsu. Jednotlivé květy i se stonkem odstříhněte kleštičkami. Jakmile si levanduli takto připravíte, můžete se pustiti do dalšího kroku. Stonky levandule propleťte připraveným věnečkem a na konci zahněte, aby kvítky po zavěšení nevypadávaly.

vyroba-levandulovy-venec

Takto postupujte po celém obvodu věnečku do té doby, než ho kompletně zaplníte. Můžete sami zvolit, jak na husto budou levandulové kvítky na věnečku umístěny.

levandulovy-venecek

Jakmile budete mít věneček hotový, můžete ho ještě dozdobit mašličkou, kterou omotáte po jeho celém obvodu. V případě, že pracujete s drátěným věnečkem, pak nemusíte připravovat žádné očko na zavěšení a věneček můžete rovnou zavěsit.

Napište mi, jak se vám tento projekt povedl? Máte nějaké další nápady, jak si připravit levandulové dekorace?

Foto a text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s