Inspirace

INSPIRACE: Božské kapučíno jako od malíře

kapucino

Co se vám vybaví, když se řekne kapučíno? Nadýchaná pěna, do které se vaše rty zaboří jako do peřiny z prachového peří? A tento pohádkový pocit, následovaný mírně nahořklou a přece sladkou chutí?

Milovníci kapučína teď určitě zaplesali a začali přemýšlet, zda si nedopřát šálek tohoto lahodného nápoje. Osobně mám kapučíno velmi ráda a vždy si ho s potěšením vychutnávám. A ráda také přiznám, že doslova miluji, když je na již zmiňované pěně dekorace z čokolády nebo ze skořice. To se pak stávám tím správným labužníkem a vychutnávám si nejenom chuť, ale i tu vizuální stránku věci.

Vzhledem k mé kapučínové vášni jsem si do kuchyně již pořídila základního pomocníka v podobě konvičky na výrobu mléčné pěny, která se mi více než osvědčila a vynikající kapučíno je možné si tak dopřávat i v teple domova.  Jak ale na to krásné zdobení? Zvědavost mi samozřejmě nedala zase spát a přinutila mě do hledání inspirace, jak tento lahodný mok doma ozdobit nejenom za pomoci běžných šablon na kapučíno které lze zakoupit v domácích potřebách. Práce s nimi je více než snadná, protože je na šálek jen přiložíte, nasypete kakao nebo skořici a malý grafický zázrak je hotov.

Co jít ale o krůček dál a zkusit latté art? Speciální a o to víc zajímavou techniku, u které litím našlehaného mléka do kávy, vytvoříte krásné obrázky. Tato technika je v České republice pouze několik málo let a postupně si získává stále více příznivců nejenom v řadách profesionálních baristů, ale také mezi námi milovníky tvoření. Pojďte se podívat na dvě zajímavá videa, která ukazují, jak si své kapučíno doslova umělecky dozdobit. A řekněte pak sami, není snad i škoda takovou nádheru vypít?

 

 

Věděli jste, že?

Kapučíno pochází z Itálie a mělo by se skládat z 1/3 espressa (20-30ml), 1/3 mléka a 1/3 mléčné pěny. Abyste si kapučíno vychutnali, pak by mělo být podáváno v širších porcelánových šálcích.

Název „kapučíno“ (cappuccino) získal tento italský nápoj až v roce 1950. Jedna pověst také tvrdí, že kapučíno bylo nazváno kapučínem kvůli své hnědé barvě, která je velmi podobná barvě tradičního oblečení představitelů řádu kapucínů.

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s