Inspirace

Extravagantní niťovaný obraz do bytu

tvoreni

Zajímavých bytových doplňků a nápadů pro tvoření není nikdy dost, jak s oblibou říkávám. Tento týden jsem vám zde představovala jeden velmi povedený projekt na výrobu lampy z papírových talířků, díky které váš byt získá skutečně neotřelý doplněk. A nemusí to být jen netradiční lampa, ale také na stěně visící níťovaný obraz.

Když nad tím teď přemýšlím, hlavou mi proběhla myšlenka našich tradičních níťáků, zobrazující tradiční motivy, jako jsou postavy v krojích, květiny a cokoliv z lidského života. Na Jižní Moravě, odkud pocházím, jsem se již od dětství setkávala s těmito obrazy téměř na každém kroku.

Dnešní nápad to tradiční opouští a vrhá se do pomyslného světa extravagance, ale o to víc může v moderní interiér rozzářit. Na výrobu budou tentokrát kladeny trochu vyšší nároky, hlavně v podobě větší trpělivosti, zejména při naťukávání malých hřebíčků po celém obvodu desky. O to zajímavější a zábavnější bude postupné namotávání barevné nitě. Myslím, že výsledek bude rozhodně stát za to a s tímto kreativním nápadem určitě sklidíte úspěch!

Co bude třeba:

  • dřevěná deska (čtverec)
  • hřebíčky
  • kladívko
  • provázek (bavlnka, nit)

Jak na to:

Na začátku výroby dekorativního obrazu si narýsujte po obvodu desky linku, do které budete následně vťukávat malé hřebíčky. Vzdálenost mezi hřebíčky záleží na vašem. Pokud budou příliš u sebe, pak nebudou mezi jednotlivými nitěmi dobře viditelné mezery a to může celkový efekt trochu pokazit. Ideální vzdálenost je do cca 1 cm. Při zaťukávání se snažte, aby mezery mezi hřebíčky byly všechny stejné, protože celkově bude obraz plastičtější. Zároveň při pohledu nebudou vznikat rušivé elementy.

Jakmile budete s přípravou hřebíčků hotoví, můžete se pustit do namotávání. V pravém dolním rohu k hřebíčku přivažte provázek a obmotejte s hřebíčkem na protější straně a takto pokračujte po celém obvodu ve směru hodinových ručiček. Pokud nebudete měnit směr, pak se vám uprostřed zhotoví hezký plastický sklad.

Po dokončení namotávání už stačí jen vzít jeden poslední hřebíček, ten přiťuknout do zni a obrázek zavěsit.

vyroba-obrazu

Při tvoření této bytové perly si užijete spoustu tvůrčí zábavy a rozhodně budete s finálním výsledkem spokojeni. Napište mi, jak se vám obrázek povedl.

Foto: Repiny
Text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s