Inspirace

Luxusní lampa z papírových talířků

 

lampa

Každý interiér je unikátní a originální, neboť si ho jeho obyvatelé vytváří dle svých představ. A v každém takovém interiéru je možné najít velmi zajímavé předměty nebo doplňky, které přitáhnou pozornost všetečných očí. Co byste řekli na to, mít doma zcela netradiční a luxusně vyhlížející lampu, na jejíž výrobu budete potřebovat papírové party talířky?

Možná teď přemýšlíte, jestli jste to, o papírových talířcích četli správně. A mohu jenom říct, ano, četli. Za pomoci papírových party talířků je totiž možné vytvořit nádhernou lampu, kterou bude obdivovat nejenom každá vaše návštěva, ale i vy. Za sebe mohu tvrdit, že jsem tento nápad doslova hltala pohledem a přemýšlím, kde by podobná lampa našla u mě doma uplatnění. Osobně mám velmi ráda netradiční bytové doplňky a má láska je vždy o to větší, když si je mohu zkusit vytvořit sama. A s dnešní lampou to nebude asi jinak.

Pojďme se podívat, co bude třeba a hlavně jak na to.

Co bude třeba:

  • lampa s cylindrem
  • papírové party talířky
  • tavná pistole
  • tužka
  • pravítko
  • nůžky

Jak na to:

Pro výrobu originální lampy si budete muset připravit papírové talíře a každý složíte na polovinu. Celkový počet talířků bude záviset na velikosti lampy a také ja hustě budete lampu oblepovat.
Uprostřed skladu ponecháte cca 1 cm volnou plochu, pro nanesení klihu z tavné pistole. Aby práce byla co nejjednodušší a všechny talíře byly po složení stejné, bude třeba vyrobení šablony. Talíř složte na polovinu a přibližně 0,5 cm od okraje narýsujte čáru, podél které okraj odstříhnete.

lampa-vyroba

Takto vám vznikne šablona, kterou přiložíte na papírový tácek a za pomoci pravítka a nože uděláte 2 rýhy nebo-li také tzv. bigování.  V těchto místech pak talířky ohnete a na vnitřní straně se vám vytvoří volná hrana pro nanesení klihu.

vyroba-lampy

Pomocí tavné pistole pak postupně nanášíte klih na jednotlivé talíře, které přilepujete po celém obvodu lampy.

vyroba-originalni-lampy

Takto postupujete až do té doby, než oblepíte celý obvod stínítka.

lampa-papirove-tacky

Po dokončení nechte vše dobře vytvrdnout a pak už můžete jen vybrat to nejlepší místo pro vaši novou lampu. Tento projekt jsem si skutečně doslova zamilovala, protože je nejenom snadný, ale také s minimem nákladů, pomineme-li investici do lampy. Napište mi, jak se vám nápad líbil, a zda se do něj také pustíte.

Foto: Creado.com
Text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s