Inspirace

Tip na letní tvoření: Závěsné květináčky

kvetinacky

Závěsné květináče

Letní období je již tady a aktuálně nám ukazuje svojí sílu, či lépe řečeno své teplé dovednosti, v plné síle. Vysoké teploty nás ženou do stínu a ke skleničce něčeho dobrého a hlavně chladivého. Posezení na terase pod slunečníkem, kde si budeme moci alespoň na chviličku oddechnout od spalujícího slunce, uvítá každý z nás. A právě pro ozdobení terasy, kde budete moci odpočívat, mám pro vás jeden tip v podobě závěsných květináčků.

Miluji léto, barvy a hlavně květiny, které rozkvétají a doslova oslňují svými barvami a tvary. Při pohledu na okvětní lístky a všechny detaily se mi mnohdy tají až dech a mám neutuchající potřebu, mít alespoň něco z této krásy ve své blízkosti a třeba právě na již zmiňované terase. Při svých virtuálních procházkách na internetu jsem narazila na moc hezký nápad pro vytvoření závěsných květináčků z nepotřebné plastové láhve, které jsou ozdobené vším možným, co přijde pod ruku. Během několika minut tak vykouzlíte originální letní dekoraci a do její výroby můžete bez problémů zapojit také děti.

Co bude třeba:

  • plastová láhev
  • nůžky
  • barevné látky
  • lepidlo
  • štětec
  • nůž
  • prýmky, stužky
  • kancelářská děrovačka

Jak na to:

U prvního kroku bude potřeba zvýšené opatrnosti, neboť bude třeba plastovou láhev v polovině rozříznout. Spodní část, která poslouží jako závěsný květináček, pak potřete po celém obvodu lepidlem.

tvoreni-pracovni-postup

V dalším kroku si připravte proužek látky, který nanesete na obvod sklenice. Při nanášení látky dejte pozor, aby vám nevznikaly vzduchové bubliny. V případě, že se nějaká objeví, pak ji prsty vytlačte. Na konce látky naneste také lepidlo, aby vám k plastové láhvi dobře přilnuly. Na dno sklenice připevněte papírové kolečko nebo kolečko ze stejné látky, abyste konce hezky začistily.

tvoreni-kvetinace-postup

V předposledním kroku si připravte kancelářskou děrovačku, kterou do připraveného závěsu udělejte dírky pro provlečení ozdobné šňůrky nebo provázku.

zavesne-kvetinacky

V posledním kroku závěsný květináček můžete různě dozdobit. Buď krajkami, prýmky nebo čímkoliv jiným, co se vám bude líbit.

kvetinace-zavesne

Pak už jen stačí přidat trochu vody a naaranžovat pestré květiny. Co na to říkáte? Zkusíte si tuto závěsnou dekoraci vyrobit? Pokud ano, přidejte své ukázky na profil Let´s Create na Facebooku, kde na vás čeká spousta dalších nápadů.

Foto: Useful DIY
Text: Let´s Create

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s