Mé projekty

Praktická dekorace na stůl

Dekorace na stůl

Dekorace na stůl

Letošní zima není snad ani zimou, protože nám nedala příliš možností pro zimní sportování, ale na druhé straně můžeme čas strávit příjemným tvořením. Co byste řekli na to, vyrobit si hezkou dekoraci na stůl?

Dekorace na stůl nemusí vždy sloužit jen na zdobení, ale může posloužit také prakticky. Doma jsem našla pár menších skleniček od marmelád a stejně jako vždy jsem přemýšlela, jestli je nevyužít pro nějaký kreativní nápad. S kouskem papíru a stužky mi za chviličku na stole stála hezky ozdobená sklenička.

Ozdobené sklenice dobře poslouží jako stojánek na tužky, kosmetické štětce nebo také jako vázička. Nižší skleničky můžete využít jako malé svícínky. Pokud zvolíte papír s nádechem dorůžova nebo červena, pak máte během několika málo minut krásnou dekoraci pro romantický večer.

Dekorace na stůl

Originální dekorace stolu

Co bude třeba:

  • zavařovací sklenice (menší)
  • papír se vzorem
  • mašlička
  • nůžky
  • lepidlo
  • tužka
  • pravítko

Jak na to:

Prvním  krokem bude příprava zavařovacích skleniček. Pro výrobu dekorací na stůl jsou ideální skleničky menší velikosti, takže uplatníte třeba sklenice od přesnídávek nebo od marmelády. Z povrchu sklenice bude třeba odstranit původní papírový obal. Stačí pouze namočit do vody, nechat chvíli odmočit a papír sloupnout. Ze zkušenosti mohou doporučit přesnídávkové sklenice, u kterých jde papír velmi snadno sundat.

Jakmile budete mít sklenice připravené, pak je po obvodu změřte. Rozměr budete potřebovat pro naměření délky papíru pro obalení. Změřte také výšku, ve které budete papír lepit. U některých sklenic může být u hrdla ozdobný okraj, který ve finálním výsledku poslouží jako hezký doplněk celého kreativního nápadu.

Získané rozměry přeneste na papír a ustříhněte požadovanou velikost. Papír doporučuji ustříhnout o něco delší, abyste jeho konce mohli přelepit a nezůstala vám na skle mezera. Mně se občas stane, že ustřižený papír není zcela rovný a při lepení kousek chybí, což pak nevypadá moc dobře. Z tohoto důvodu doporučuji mít nějaký ten milimetr navíc.

Po stříhání na rubovou stranu papíru naneste lepidlo a papír přilepte na připravenou sklenici. Prsty vše vyhlaďte, aby vám pod papírem nezůstaly vzduchové bubliny a nechte vytvrdnout. Jakmile lepidlo zaschne, ustříhněte si kousek stužky, kterou na skleničku uvažte. Mašličku můžete umístit doprostřed, pod hrdlo nebo kamkoliv, kde se vám bude líbit. Pak už jen stačí vložit tužky, štětce nebo svíčku a krásná dekorace na stůl je hotová. Jak se vám líbí?

Text a foto: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s