Mé projekty

Oříškové laskominy v bílé krajce

Dekorace z oříšků

Klást otázku, zda vám chutnají mandle nebo nejrůznější oříšky, by bylo asi trochu pošetilé, protože po nich s oblibou občas sáhneme všichni. Nasypat na misku a pustit se do pomalého zobání, to je zcela běžné a nic netradičního. Co byste však řekli na to, připravit si oříšky do hezkých krajkových kornoutků?

Misky různých velikostí a tvarů mají svoji krásu, a pokud do nich nasypeme nějaké dobroty, pak stůl určitě obzvláštní. Pokud čekáte návštěvu a chtěli byste na ni udělat trochu dojem, neboj je alespoň něčím novým překvapit, pak můžete vyzkoušet elegantní a jemné krajkové kornoutky.

Dekorace z oříšků

Tyto jemné kornoutky vložíte do skleničky (může být i na stopce) a toto se vší parádou pak postavíte na stůl. Věřte mi nebo ne, úspěch je určitě zaručen. Do kornoutků můžete nasypat dobroty dle libosti, ať to budou oříšky nebo jiné pamlsky, určitě neuděláte chybu. Co říkáte, vyzkoušíte to?

Co bude třeba:

  • dekorativní krajku (průměr 10 cm)
  • lepidlo / izolepa
  • nůžky

Jak na to:

dekorativní krajky stočíte kornoutek, který po straně zalepíte buď izolepou, nebo lepidlem. Pokud zvolíte lepidlo, pak budete muset chvíli počkat, než vše dobře zaschne. Pokud však nemáte čas na zbytečné otálení nebo čekání, pak doporučuji ustříhnout kousek izolepy a jím kornoutek slepit.

Takto připravený kornoutek usaďte do skleničky a opatrně nasypte oříšky nebo mandle. Doporučuji sypat opatrně, protože dekorativní krajka je hodně jemná a mohla by se roztrhnout, což by byla při tomto kulinářském tvoření určitě škoda.

Text a foto: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s