Mé projekty / Valentýn

Valentýnská srdíčka z darů kuchyně

valentyn-dekorace

Do dlouho očekávaného Valentýna zbývá již jen několik málo hodit a spousta z nás bude předávat roztomilé drobnosti. Budou to hlavně čokoládky ve tvaru srdíček, bonbónky a spousta dalších maličkostí. Co byste ale řekli na to, pozměnit trochu tradici a místo sladkostí dát hezký obrázek? A jak jinak než se srdíčkem? Výroba valentýnského dárku bude teď sice už tak trochu za pět minut dvanáct, ale všechno se dá stihnout. Tak pojďme na to.

Valentýnské srdíčkové obrázky mohou být z doslova z čehokoliv, třeba z kávy a luštěnin. Mám moc ráda kávu, koření a také další potraviny, kterou jsou krásné nejenom svým tvarem, ale také barvou. Před nějakou dobou jsem vyráběla kávovou dekoraci a také svíčku, ozdobenou zrnky kávy a přiznám se, že se mi po kávě trochu zastesklo. Kreativní myšlenky a ruce prahnoucí po tvořivé činnosti mi nedaly doslova spát. Výsledkem bylo nejdříve jednoduché kávové srdíčko, které přeci nemohlo zůstat jenom tak :). Po nájezdu do kuchyně mi padl do ruky nejdříve kuskus a pak čočka. Hned za nimi přišly na řadu těstoviny. To, jestli se to všechno povedlo, posuďte sami!

valentyn

srdicka-valentyn

A pokud jsem vás nyní inspirovala do tvoření a chtěli byste si tento kreativní nápad vyrobit, pak všechny potřebné informace najdete v níže uvedeném návodu.

Co bude třeba:

  • malířské plátno (15×15 cm)
  • lepidlo
  • štětec
  • tužka
  • zrnková káva
  • kuskus
  • čočka
  • těstoviny

Jak na to:

Předem zmíním, že výroba obrázků není nikterak náročná a zvládne ji skutečně každý. V prvním kroku si na malířské plátno nakreslete obrys srdíčka, který může být skutečně dle libosti. Ať už nakreslíte jakoukoliv velikost, každá bude vypadat moc hezky. Pokud si na kreslení sami netroufnete a máte strach, aby obě strany byly stejné, pak si z tvrdého papíru vystřihněte šablonu a tu obkreslete.

Obrys srdíčka

Jakmile budete mít obrys srdíčka připravený, můžete přejít k dalšímu kroku. Na nakreslený obrys naneste štětečkem lepidlo a po vyznačené čáře skládejte kávová zrnka jedno za druhým. Zde je potřeba pracovat trochu rychleji, aby vám lepidlo nezaschlo dříve, než skládání zrnek dokončíte. Dejte také pozor, aby vám na koncích zrníčka kávy nepřečnívala a hezky na sebe navazovala. Jedná se zejména o horní spoj a dolní špičku.

srdicko-kavove

Jakmile srdíčko dokončíte, nechte ho alespoň hodinku zaschnout, aby se vám při nanášení vnitřní části kávový obrys nerozjel. Pokud je vše již vytvrdlo, můžete přejít k dalšímu kroku, ve kterém vyplníte střed srdíčka. Štětečkem naneste lepidlo na celou vnitřní plochu. Doporučuji lepidla přidat trochu víc, aby zrnka dobře držela. Jakmile je lepidlo naneseno, vysypte kuskusem, čočkou nebo jakoukoliv jinou luštěninou. Pokud se vám hned napoprvé nepodařilo dobře naplnit celou plochu, pak nezoufejte. Srdíčko nechte dobře zaschnout a pak plochu, kde je potřeba doplnění, přetřete opatrně lepidlem a doplňte. Vše nechte ještě znovu dobře, ideálně přes noc, vyschnout. Pak už jen stačí zabalit, přidat mašličku a zcela originální valentýnský dárek předat.

srdicko-kuskus

Velkou výhodou tohoto projektu je možnost variací. Můžete zvolit čočku, kuskus nebo těstoviny, zkrátka vše, co v kuchyni najdete. Výsledné obrázky mohou posloužit jako velmi hezký dárek pro blízké kamarádky nebo maminku. Obdarované nebo obdarovaní budou mít z tohoto kreativního nápadu určitě velkou radost.

dekorace-na-valentyna

Pokud tento nápad vyzkoušíte, dejte mi vědět, jak se vám povedl. Své fotografie můžete přidat na profil Let´s Create na Facebooku, kde na vás čeká spousta dalších nápadů.

Text a foto: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s