Mé projekty / Valentýn

Valentýnský věneček

Valentýnský věneček

Valentýnská dekorace – Foto: Let´s Create

Valentýn pomalu klepe na dveře a už za pár dnů si budeme vzájemně rozdávat roztomilé dárečky a valentýnky. A to správné valentýnské naladění by mohla dotvořit hezká dekorace. Co byste říkali na valentýnský věneček?

Přiznám se, že vytvářet dekorace na Valentýna jsem nikdy nestihla a vzpomněla si na ně, až když jsem viděla různé nápady v obchodech. Letošní únor je možná malou výjimkou, která mi však dala prostor pro radostné tvoření. Výsledkem je valentýnský věneček z filcu. Filcový věneček jsem vám tady ukazovala již u příležitosti Halloweena. Teď v únoru jsem se rozhodla vyzkoušet ten samý postup, ale s menší obměnou a výsledek můžete posoudit sami. Ať zkombinujete jakékoliv barvy, velikost koleček, vždy bude mít vaše tvoření úspěch, to mi věřte.

Věneček Valentýn

Věneček Valentýn – Foto: Let´s Create

Věneček může zdobit vchodové nebo jakékoliv jiné dveře u vás doma. Velmi dobře také poslouží jako ozdoba okna, kde bude doslova svítit a přitahovat vaše pohledy. A počkejte, jak se jím budete chlubit, když ho návštěvy budou hltat pohledem. Vyrobený je totiž nádherný.

Valentýnská srdíčka

Valentýnská srdíčka – Foto: Let´s Create

Co bude třeba:

  • filc (červený, bílý)
  • nůžky
  • špendlíky
  • polystyrenový kruh
  • tužka
  • dekorativní děrovačka
  • barevný papír (červený, bílý)
  • oboustranná lepicí páska (nebo tavná pistole)
  • čokoládová srdíčka

Jak na to:

Věneček

V prvním kroku bude potřeba z filcu vystříhat kolečka stejného průměru. Jako šablonu, můžete použít cokoliv kulatého, s čím se vám bude dobře pracovat. Já používám skleničku, protože tu snadno obkreslíte tužkou a vždy budete mít stejnou velikost. Takto si z připravených filcových archů připravíte tolik koleček, kolik budete na výrobu valentýnského věnečku potřebovat. Počet záleží na tom, jak hustě budete pak kolečka na polystyrenový kruh připevňovat.

Jakmile budete mít připravená kolečka, můžete se pustit do tvoření. Filcová kolečka je nutné přeložit na polovinu a získanou polovinu složíte ještě jednou napůl. V ruce takto budete držet pomyslnou kytičku. Ve špičce propíchněte špendlíkem a zapíchněte do polystyrenového kruhu a postupujte do té doby, než kruh zcela zaplníte. Pokud budete střídat barvy, pak dbejte na to, aby se vám barvy rovnoměrně střídaly. Výsledek je pak hezčí.

Obrazový postup na výrobu věnečku najdete v příspěvku Věnec nejenom na Halloween (How to …)

Papírová srdíčka

Součástí valentýnského věnečku jsou nazdobená srdíčka. Použila jsem čokoládová srdíčka, která jsem ještě ozdobila dvoubarevnými papírovými srdíčky. Srdíčka vyrobíte pomocí dekorativní děrovačky a barevného papíru. Z červeného a bílého papíru vyrazíte dvě srdíčka, která k sobě slepíte.

srdicka-vyroba

Takto hotová srdíčka pak jen pomocí tavné pistole nebo oboustranné lepicí pásky připevníte na svůj věneček.

srdickova-dekorace

Výroba věnečku na Valentýna vám zabere přibližně jeden až dva večery. Doba přípravy hodně závisí na velikosti věnečku, který si zvolíte. Na větší věneček stříhejte kolečka o větším průměru a naopak. Do výroby tohoto věnečku můžete zapojit určitě také děti a budeme mít super pro program na tvoření s dětmi v průběhu odpoledne.

Přeji vám krásného Valentýna!

Text a foto: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

Reklamy

2 thoughts on “Valentýnský věneček

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s