Inspirace

Proměňte korkové zátky v hezké květináčky

Korkové dekorace

Korková dekorace

Každý z nás si občas s přáteli večer posedí u sklenky dobrého vína. Ať už je to víno bílé, červené nebo růžové, vždy příjemně podtrhne chuť všech právě konzumovaných pochutin. Po otevření láhve vína zbydou hezké korkové zátky, které dávají neuvěřitelný prostor pro kreativní tvoření.

Velkou výhodou korkových zátek je to, že je můžete velmi snadno použít pro různé dekorace do bytu. Můžete je nařezat na kolečka, pak k sobě slepit a vytvořit si tak hezké podložky pod šálky. Nejjednodušší a nejrychlejší variantou pro vytvoření dekorace, je nasypat je do vysoké láhve nebo vázy a originální bytový doplněk je na světě. Co si ale z korkových zátek vytvořit hezké květináčky?

Nápad na vytvoření malých květináčků se mi velmi zalíbil, protože je to zase ukázka, jak z „nepotřebných“ věcí je možné vykouzlit zajímavý prvek. Co na to říkáte? Zkusíte to?

Co bude třeba:

  • korky
  • nožík
  • tavná pistole
  • kolečka z tvrdého papíru

Jak na to:

Do připravených korků nožíkem vyvrtejte otvory, do kterých bude možné nasypat hlínu. Jednu stranu korku zalepte, pomocí tavné pistole, kouskem papíru. Takto zajistíte to, aby vám hlína z korku nepropadávala.

Jakmile květináčky vyrobíte, pak už vám nic nebrání v tom, abyste do nich zasadili rostlinky. Dokončené květináčky i s rostlinkou můžete pak pomocí tavné pistole přilepit na zeď nebo jiné místo u vás v bytě.

dekorace--z-korku

Vyzkoušíte tento nápad? Pokud ano, přidejte své fotografie na náš profil na Facebooku, kde se můžete podívat na spoustu dalších nápadů.

Foto: Useful DIY
Text: Let´s – kreativní svět, tvoření a nápady

letscreate

 

Reklamy

One thought on “Proměňte korkové zátky v hezké květináčky

  1. Pingback: Roztomilé dekorace na Valentýna – snadno a rychle | Let´s Create

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s