Mé projekty / Vánoce

Vánoční ozdoba na ubrousky

Ozdoba na ubrousky

Ozdoba na ubrousky

Vánoce jsou časem, kdy se setkáváme s rodinou a pak také přáteli. Všechny se snažíme vždy náležitě pohostit a strávit s nimi, co nejkrásnější čas. Chtěli byste letos zkusit na stůl připravit něco hezkého a netradičního? Třeba ozdoby na ubrousky z ruliček od toaletního papíru?

Na jaře letošního roku mne velmi oslovily různé dekorace z ruliček od toaletního papíru. Asi by se to mohlo jen zdát, že z tohoto kousku papíru, který zbyde a většinou se vyhodí, lze vyrobit zajímavé dekorace. V předvánočním shonu jsem chtěla pár ruliček vyhodit, ale pak jsem se dala do přemýšlení, hned za ním do tvoření a výsledek byl na světě – vánoční ozdoba na ubrousky. Vyzkoušíte to také?

Co bude třeba:

  • rulička od toaletního papíru
  • barva (akrylátová)
  • štětec
  • stužka s nápisem Merry Christmas
  • hvězdička

Jak na to:

Prvním krokem bude připravení ruličky od toaletního papíru. V případě, že některé její konce jsou rozlepené, doporučuji před začátkem práce přilepit. Jakmile bude rulička připravená, její spodní část přejeďte prsty a jeden její konec zmáčkněte k sobě.

ozdoba-vanoce

Do místa spoje přilepte oboustrannou lepicí pásku a obě strany ruličky k sobě slepte.

ozdoba-ubrousek

Následně povrch ruličky obarvěte akrylátovou barvou. Vyzkoušela jsem různé temperové barvy nebo i vodové barvy, které používají děti ve škole, ale výsledek nebyl dobrý (barva byla po zaschnutí vybledlá). Akrylátové barvy se zde osvědčily na 100%.

ozdoba-na-ubrousek

Následně si připravte stužku s nápisem a ustříhněte její kousek, tak aby bylo možné ji nalepit na spodní část ruličky. Na zadní část stužky přilepte oboustrannou lepicí pásku a přilepte k ruličce.

ubrousek-ozdobaNa závěr svého tvoření nalepte na již ozdobu na ubrousky třpytivou hvězdičku. Touto ozdobou můžete lehce ozdobit vánoční tabuli.

Foto & text: Let´s Create

letscreate

Reklamy

2 thoughts on “Vánoční ozdoba na ubrousky

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s