Mé projekty / Vánoce

Vánoční cukřenky

Vánoční cukřenky

Vánoční cukřenky

Vánoce by měly být časem radosti, pohody a také klidu. A k této kouzelné pohodě patří spousta nejrůznějších dobrot a laskomin, které se neobejdou bez cukru. Mnozí z nás si také rádi osladí kávu nebo čaj a pro tuto příležitost je cukřík schovaný v cukřence. A když je ten čas Vánoc, mohly by to být cukřenky vánoční.

Pro výrobu cukřenek nejvíce využijete lepicí dekorativní pásky, o kterých jsem zde psala při přípravě vánočního hrnečku, ozdob nebo skleniček. Dekorativní lepicí pásky jsou úžasné v tom, že během chviličky vytvoříte originální dekorativní kusy, které navíc můžete i prakticky využívat. Pojďte vyzkoušet vánoční cukřenky.

Co bude třeba:

  • skleničky
  • dekorativní lepicí pásky
  • stužky s textem
  • dekorativní kamínky
  • oboustranná lepicí páska
  • cukrářské podložky
  • nůžky

Jak na to:

Pro výroby si větší cukřenky si připravte skleničku s uzavíratelným hrdlem a dekorativní lepicí pásky, kterými polepíte její celý obvod. Velkou výhodou je to, že můžete nakombinovat větší i menší pásky, stejně jako jsem to udělala já. U větší skleničky jsem do jejího spodu nalepila stužku s nápisem Merry Christmas. Stužku jsem nejdříve přiložila na spodní okraj skleničky, abych věděla, kolik jí budu potřebovat a pak jsem ji ustříhla. Na skleničku stužku přilepte oboustrannou lepicí páskou.

Vánoční cukřenka

Podobný postup bude i u menší cukřenky, s tím rozdílem, že zde využijeme polovinu cukrářské podložky. Její polovinu za pomoci oboustranné lepicí pásky nalepíte na spodní část skleničky. Do obloučků pak nalepte třpytivé dekorativní kamínky. Spodní část skleničky, pak ozdobte zase stužkou, kterou na její povrhc přilepíte zase oboustrannou lepicí páskou.

Vánoční cukřenka

Foto & text: Let´s Create

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s