Mé projekty / Tvoření s dětmi / Vánoce

Adventní kalendář z ruliček od toaletního papíru

Adventní kalendář

Adventní kalendář

Advent a vánoční přípravy jsou již v plném proudu. Minulou neděli jsme již zapálili druhou adventní svíčku a všichni jsme se již plně oddali vánočnímu shonu, shánění dárků, pečení a hlavně tvoření.

I když je advent již v plném běhu a nápad na výrobu adventního kalendáře by mohl být tak trochu pasé, každopádně byste se jeho výrobou mohly pobavit nejenom vy, ale hlavně vaše děti. A proč? Protože dostanou úžasnou příležitost pro tvoření a výrobu něčeho vlastního. A věřte, že to nebude to nikterak složité, protože tento adventní kalendář je z ruliček od toaletního papíru. Do každé pak můžete schovat nějakou úžasnou dobrotu. Co říkáte, zkusíte to?

Co bude třeba:

  • ruličky od toaletního papíru
  • krepový papír
  • stužky
  • nůžky
  • lepidlo

Jak na to:

Prvním krokem při výrobě je připravení krepového papíru, ze kterého si nastříháme čtverečky. Kousky krepového papíru si připravte dostatečně velké tak, abyste do nich mohli zabalit již zmiňované ruličky.

Adventní kalendář z papíru

Pro dokonalé přilepení krepového papíru naneste lepidlo na jeho okraj, který přiložíte na ruličku. Jakmile ruličku do papíru zabalíte, pak na konec papíru naneste zase trochu lepidla, abyste vytvořili dokonalý obal ruličky a nechte zaschnout.

papirovy-adventni-kalendar

U dalšího kroku založíte jeden okraj krepového papíru dovnitř. Takto na ruličce vytvoříte hezký okraj. Na druhý okraj pak jen uvážete mašličku.

adventni-kalendar-papir

Na připravenou ruličku pak pouze přilepíte štítky jednotlivých dnů. Buď můžete nastříhat kousky papíru, na který čísla napíšete nebo si štítky můžete také vytisknout na domácí tiskárně. Zde záleží na vás nebo na vašich dětech, v případě, že se do tvoření pustily samy.

adventni-kalendar-vyroba

Do ruliček pak stačí jen vložit nějaké sladkosti, dobroty nebo maličkosti, které pak při každodenním objevování příjemně překvapí.

Text & foto: Let´s Create

letscreate

Reklamy

One thought on “Adventní kalendář z ruliček od toaletního papíru

  1. Pingback: Adventní kalednář: 13 originálních inspirací | Let´s Create

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s