Mé projekty / Vánoce

Knoflíčkový vánoční stromeček

Vánoční stromeček z knoflíčků

Vánoční stromeček z knoflíčků

K vánoční době neodmyslitelně patří vánoční ozdoby a samozřejmě vánoční stromeček, bez kterého by Vánoce snad nemohly ani být.  Ať už to bude velký vánoční stromek, pod kterým najedeme o Štědrém dni dárečky nebo stromečky nejrůznějších velikostí pro vytvoření správné vánoční atmosféry.

A jeden takový, ten pro vytvoření vánoční atmosféry, bych vám chtěla dnes představit. A není to jen tak obyčejný stromeček, protože je celý knoflíčkový. Je otázka, zda pod ním pak budou jenom knoflíčkové dárky nebo i jiné :). Chtěli byste to zjistit? Pokud ano, pak si ho musíte sami vyrobit a počkat na překvapení o Štědrém dni.

Myšlenka na výrobu vánočního stromečku z knoflíčků se mi moc zalíbila a pustila jsem se s chutí do práce. Přiznám se, že přibližně v polovině výroby jsem byla ráda, že jsem si zvolila malý stromeček, protože větší velikost by už asi taková sranda nebyla :). Každopádně záleží na vás a také na vaší tvůrčí odvaze. Pojďte do toho!

Co bude třeba:

  • knoflíčky
  • polystyrenový kužel
  • špendlíky
  • korálky

Vánoční stromeček z knoflíčků

Jak na to:

Výroba knoflíčkového vánočního stromečku na první pohled vypadá celkem jednoduše, ale počítejte s tím, že vám zabere trochu času. Celý systém tvoření u tohoto projektu spočívá v tom, že na špendlík napichujete korálek a pak knoflík (nebo i více knoflíků). Pro napichování můžete použít špendlíky s barevnou hlavičkou a takto si ušetřit trochu času. Já bohužel tento typ neměla, takže mi nezbylo nic jiného, než napichování i korálků.

Vánoční stromeček výroba

Připravené špendlíky s korálky a knoflíčky napichujte jeden vedle druhého na připravený kužel. Doporučuji začít od spodní nejširší hrany a postupovat postupně až k vrcholu. Pro výrobu můžete použít různé velikosti knoflíčků, ale doporučuji knoflíky vybírat dle velikosti kužele. Čím menší kužel, tím by knoflíčky měly být menší. Čím ale menší knoflíčky, tím více práce 🙂

Výsledný vánoční stromeček z knoflíčků však stojí za to, co myslíte?

Vánoční stromeček a Santa Claus

Text & foto: Let´s Create

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s