Halloween / Mé projekty

Věnec nejenom na Halloween

Halloween věnec na dveře

Věnec na Halloween

Dlouho očekávaných a strašidelný Halloween je tady! Večer, který přeje strašidýlkům, pavoučkům a dalším stvořením, které by měly vzbudit trochu strachu, ale samozřejmě i legrace. Několik dnů jsme zdobili naše příbytků různými strašidelnými lucerničkami, dýněmi a vším možným, čím by se dala dotvořit správná hallowenská atmosféra. Dnes bych vám chtěla ukázat halloweenský věnec, který jsem připravila.

Velkou inspirací pro tento hallowenský věneček mi byl obrázek, který jsem našla na Pinterestu a byla to láska na první pohled. Halloweenský věnec vyrobený z filcových koleček se mi učaroval a ruce se musely pustit do díla. Velkou výhodou je, že tento věneček je možné připravit pro jakoukoliv příležitost nebo roční období. Na Halloween oranžový, na Vánoce červený a na Velikonoce třeba žlutý. Vždy záleží na tom, jakou barvu filce si vyberete.

Co bude třeba:

  • filc (tloušťka 3 – 4 mm)
  • entlovací nůžky
  • sklenička
  • špendlíky
  • polystyrenový kruh

Jak na to:

vyroba-venec

Na začátku je nutné si z filcu vystříhat kolečka o průměru 4 – 5 cm. Jako šablonu pro kolečka jsem použila skleničku na víno. Pro výrobu šablony můžete použít třeba i tvrdý papír nebo cokoliv jiného a hlavně kulatého. Kulatou šablonu jemně obkreslete tužkou. Nedělejte tlusté a hlavně tmavé čáry, které by byly na kolečkách po vystřižení vidět.

vyroba-venec-kolecka

Entlovacími nůžkami pak z filcu jednotlivá kolečka vystřihněte. Pokud budete mít linky příliš tlusté nebo výrazné, pak entlovacími nůžkami stříhejte přesně na lince, Entlovací nůžky dobře linku prostříhnout, takže po dokončení nejde žádná tužka vidět.

vyroba-venec-halloween

Připravená kolečka přehněte napůl a pak tuto polovinu přeložte ještě jednou na půl. Takto si vytvoříte malé filcové kytičky. Do špičky zapíchněte špendlík a takto připravené kousky napichujte jeden vedle druhého po celém obvodu polystyrenového kruhu.

halloween-venec-hotovy

Napichování filcových kytiček jde velmi rychle, takže věneček můžete mít během jednoho večera hotový. Na konci můžete věneček dozdobit třeba pavoučkem, pokud tvoříte na Halloween nebo jiným vhodným motivem.

Příprava i samotná výroba věnce je relativně rychlá, ale počítejte s tím, že spotřebujete velké množství koleček. Celková spotřeba se může lišit v závislosti na hustotě napichování a také tloušťce filce.

Přeji vám báječně strašidelný Halloween!

Zdroj: Let´s Create

letscreate

Reklamy

2 thoughts on “Věnec nejenom na Halloween

  1. Pingback: Valentýnský věneček | Let´s Create

  2. Pingback: Cupcakes na Halloween | Let´s Create

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s