Mé projekty

Kaštanový věnec – originální podzimní dekorace

Kouzlo podzimu z kaštanů

Kaštanový věnec

Letošní podzim mne doslova kaštanově nadchnul a přinutil ke správnému podzimnímu tvoření. Prvním projektem byla kaštanová ošatka, kterou jsem vám představovala minulý týden. Avšak neuběhl snad ani jeden den a další projekt plný kaštanů byl na světě. Tentokrát v podobě kaštanového věnce, kterým se nyní doslova pyšní vstupní dveře.

Pokud máte čas, pak se určitě ještě vydejte na příjemnou nedělní procházku a nasbírejte pár kaštanů, se kterými vytvoříte doslova zázraky. Nejenom, že si při procházce dobře odpočinete stejně jako já, ale pak vás čekají příjemné chvíle plné tvoření s báječným výsledkem. Přiznám se, že jsem při prvních krocích byla trochu skeptická, jak všechno bude na konci vypadat, ale výsledek se myslím, že i povedl. Co myslíte? Pustíte se do tohoto tvoření také?

Co bude třeba:

  • kaštany
  • žaludy (nebo jiné plody podzimu)
  • polystyrenový kruh
  • temperové barvy
  • štětec
  • tavná pistole

Jak na to:

Prvním krokem pro výrobu kaštanového věnce je příprava polystyrenového kruhu. Zde doporučuji kruh nejdříve nabarvit temperovými či jinými barvami, ideálně hnědým odstínem. Takto zajistíte to, že vám nikde nebude prosvítat bílá, která by celkový dojem rušila. Obarvením docílíte toho, že i když nebudou kaštany, z důvodu svého kulatého tvaru, nalepeny přímo u sebe, nikdo neuvidí, že jsou usazeny na bílém polystyrenovém kruhu.

Jakmile vám barva na kruhu dobře zaschne, můžete začít se samotným lepením kaštanů. Pro lepení doporučuji využít tavnou pistoli, se kterou se vám bude určitě dobře pracovat a hlavně, práce pak jde rychle od ruky. Kaštany si vybírejte dle velikosti a dle toho, jak vám budou mezi sebe dobře zapadat. Po dolepení kaštanů můžete horní část dozdobit například žaludy, šípky či jinými podzimními plody.

Po dokončení kaštanového věnečku do jeho zadní části zapíchněte očko, za které pak věnec zavěsíte. Počítejte s tím, že kaštanový věnec je trochu těžší, a proto je dobré promyslet, kam ho zavěsíte. Můj věnec si po prvním zavěšení vyzkoušel zemskou přitažlivost a spadnul, takže bylo třeba některé kaštany znovu nalepit. Po krátké úvaze jsem se rozhodla vyzkoušet oboustrannou lepicí pásku a 100% výsledek byl zajištěn.

Přeji vám úspěšné tvoření!

Text & foto: Let´s Create

letscreate

Reklamy

3 thoughts on “Kaštanový věnec – originální podzimní dekorace

  1. Pingback: Kaštany, kaštany a zase kaštany | Let´s Create

  2. Doporučuji pokud je na výběr, tak sbírat ty kaštany, co jsou z jedné strany placaté, lépe se s nimi pracuje. Velká spotřeba vosku a věnec je opravdu hodně těžký, ale výsledek stojí zato 😉

    • Sylvi, děkuji za milý komentář. S placatými kaštany i celkovou tíhou věnce máte 100% pravdu. Když jsem vyráběla ten svůj, tak pod velkou váhou nevydržel a 2x mi spadnul. Nakonec jsem si to na dveřích „pojistila“ oboustrannou lepicí páskou a držel, jak o život :). Jestli máte obrázky svých kaštanových věnečků, budu moc ráda, když je přidáte na můj profil https://www.facebook.com/letscreate.eu

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s