Halloween / Inspirace / Tvoření s dětmi

Když strašidelní netopýři vyletí

Netopýři na Halloween

I když je doba Halloweenu a toho správného strašení ještě trochu daleko, můžete s dětmi na noc plnou strašidýlek připravit již teď. Vyrobit si hezké netopýry se sladkými dobrotami uvnitř, řekněte sami, kdo by odolal?

Nejrůznějších nápadů na strašidelné tvoření s děti bude do konce října určitě celá řada, ale něčím se začít musí. Co říkáte? Netopýři díky svému vzhledu neodmyslitelně patří do scén, které nás mají trochu postrašit. Avšak netopýři z dnešní inspirace nebudou strašit, ale určitě pobaví nejenom vás, ale hlavně vaše děti a zejména při jejich výrobě.

Co bude třeba:

  • Ruličky od toaletního papíru
  • Černá barva
  • Barevný papír – ideálně tvrdý nebo s vyšší gramáží (může být se vzorkem nebo i jednobarevný)
  • Nalepovací očička
  • Tužka
  • Nůžky
  • Lepidlo

Jak na to:

Ruličky od toaletního papíru nabarvěte na černo a nechte zaschnout. V mezičase si vezměte barevný papír a nakreslete si šablonu na křídla. Pokud budete netopýrů vyrábět více, pak doporučuji připravit jednu šablonu, podle které si nastříháte křídla na všechny netopýry. Takto docílíte toho, že vše bude stejné. Můžete samozřejmě každého netopýra ozdobit zcela odlišnými křidélky.

Jakmile vám zaschne barva na ruličkách, přilepte na jednu stranu očička. Nyní bude třeba zahnout konce ruličky, aby vám dobroty nevypadly a zároveň bylo možné netopýra nahoře uzavřít. Jakmile se vám toto podaří, můžete přilepit připravená křídla. Doporučuji křídla lepit až na závěr, protože při ohýbání spodní a horní části ruličky by vám mohla překážet. Po zaschnutí lepidla pod křidélky je strašidelný netopýr téměř hotov. Už jen dovnitř nasypat dobroty a můžete vytouženě očekávat Haloween. Co říkáte?

Inspiraci na výrobu netopýrů naleznete na níže uvedených fotografiích.

Text: Let´s Create
Foto: Publikováno s laskavým svolením CreamAlice

 

letscreate

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s