Inspirace

Veselá podložka pod hrnek

Podložka pod hrneček

Podzim pomalu ale jistě přebírá vládu nad počasím a chladnějších dnů bude stále víc a víc. Většina z nás, aby se rychle rozehřála, šáhne s po hrnečku s čajem nebo kávou. Ať už je to při práci nebo i při vytouženém odpočinku. Na co ale šálek nebo hrneček na stole postavit? Všem nám asi dobře známá otázka. Co byste říkali na veselou podložku?

Snadno a rychle, i takto by se dal nazvat dnešní projekt. Praktickou a veselou „novinku“ můžete mít na svém stole skutečně během několika minut. A co víc, při výrobě podložky pod hrnek se určitě pobavíte. A nejenom vy, ale i malí tvořílci a pomocníci, takže máte v tu ránu program třeba na sobotní odpoledne. Každý si může vyrobit podložku pod hrneček dle svého gusta.

Co bude třeba:

  • filc v různých barvách
  • nůžky
  • tavná pistole

Jak na to:

Podložku budete skládat z filcových koleček různých rozměrů, proto v prvním kroku bude potřeba připravit požadovaná kolečka. Jak na to? Z filcu si nastříhejte proužky stejné šířky a promyslete, jak je barevně zkombinujete. Stejně jako vždy záleží čistě jenom na vás, jakou barevnou kombinaci pro podložku pod hrnek zvolíte. Zda se budete inspirovat výše uvedeným obrázkem nebo zvolí zcela jiné barvy. Z připravených proužků začnete rolováním vytvářet kolečka. V závislosti na tom, jak velkou podložku si budete chtít vyrobit, připravte počet koleček. Hezkou kombinací budou také kolečka různých velkostí od těch nejmenších a po ty větší.

Připravená kolečka seskládejte na kousek filce a zde seskládejte do finální podoby. Následně potom budete potřebovat rozehřátou tavnou pistoli, pomocí které začnete jednotlivá kolečka k sobě přilepovat a na závěr přilepíte i k filcovému základu. Na závěr přesahující filcovou podložku obstřihněte dle tvarů koleček. A výsledek je hotov! Jak se vám líbí?

Na přesný pracovní postup k tomuto projektu se můžete podívat na níže přiložené fotografie.

podlozka-caj

O výrobě filcových podložek jsem psala již před nějakou dobou v článku Barevné kuchyňské prostírání, kde byl představen trochu jiný výrobní postup. Podívejte se na video a uvidíte, která varianta se vám zalíbí více.

Text: Let´s Create
Foto: Sashinmir.livemaster.ru

letscreate

 

Reklamy

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s