Inspirace

Tvořením z provázků k nové rohožce

Rohožka do bytu

Máte rádi pestré barvy a rádi si svůj byt vyzdobíte něčím zajímavým a novým? Co třeba nová rohožka? Hezké rohožky najdou uplatnění třeba na chodbě, obývacím pokoji, ložnici nebo i v dětském pokoji.

Originální a pestrobarevné rohožky službu udělají hned dvojí – ozdobí váš interiér a vás ochrání před chladem z podlahy. A čím více je rohožka barevná, tím lepší. Alespoň vás potěší a rozveselí, když už venku zavládne studený podzim.

Dnešní projekt je hezkou ukázkou tvoření s provázky, na jehož konci budete mít doma krásnou pestrobarevnou rohožku. A vězte, že výroby můžete zapojit celou rodinu, protože pro novou rohožku je třeba vyrobit kolečka různých velikostí. Takže se u vás doma může zapojit skutečně každý. A provázkové tvoření se stane veselým program na sobotní odpoledne s moc hezkým výsledkem – novou rohožkou :).

Co bude třeba:

  • silnější provázek nebo motouz
  • kousky látky (staré tričko)
  • protiskluzová podložka
  • tavná pistole
  • nůžky
  • lepidlo

Jak na to:

Z připraveného provázku bude nejdříve nutné vyrobit kolečka, která pak k sobě spojíte tavnou pistolí. Velikost jednotlivých koleček bude závislá na délkách ustřižených provázků. Dalším důležitým krokem je připravený barevných proužků, které pak rohožku skutečně rozzáří. Na tyto proužky můžete využít třeba starší trička, která jste už plánovali vyhodit. Důležité je, aby látka by trochu pružná a po okrajích se netřepila. Před její aplikací na provázek ji trochu roztáhněte, ať se vám s ní lépe pracuje a má hezký tvar.

Jeden konec látky i provázku k sobě přilepíte tavnou pistolí a pak se pustíte do kouzlení :). Látku bude třeba omotat okolo celé délky provázku. Z takto připraveného kusu, pak rolujete kolečka. Při tomto kroku budete využívat také tavnou pistoli, která zajistí, že se vám kolečko nebude rozmotávat. Koleček v různých barevných i nebarevných kombinací si můžete vyrobit několik. Tady záleží na tom, jak velkou rohož plánujete vyrobit. Všechna připravená kolečka si pak naskládáte na zem a pustíte se do skutečného tvoření. Postupně si rozvrhnete, které kde bude. Jednotlivá kolečka k sobě slepíte zase tavnou pistolí.

Aby se rohožka neklouzala, když po ní pak budete chodit, připravte si kus protiskluzové podložky, kterou zakoupíte v  obchodě s koberci. Z protiskluzové podložky vystřihnete tvar, který přesně kopíruje tvar nové rohože, a nalepíte z jedné strany. Váš malý barevný zázrak je hotov! Jak se vám líbí?

Na níže uvedených fotografiích najdete přesný návod, jak rohožku vyrobit.

Výroba rohožky

Text: Let´s Create
Foto: UsefulDIY

letscreate

 

Reklamy

4 thoughts on “Tvořením z provázků k nové rohožce

  1. Pingback: Romantické lucerničky snadno a rychle | Let´s Create

  2. Pingback: Deštníky do zmrzliny perlou narozeninové oslavy | Let´s Create

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s