Inspirace

Když staré věci dostanou nový kabát

Dnešní nadpis článku „Když staré věci dostanou nový kabát“ odpovídá přesně skutečnosti. Až se zatajeným dechem jsem se dívala na tento projekt, se kterým přišla Vone na svém blogu. Je to nádherný důkaz toho, že staré věci se mohou proměnit v nadčasový a úchvatný doplněk.  A o čem je vlastně řeč?

Váza ozdobená mincemi

Dovolím si to nazvat příběhem staré vázy, která už mohla zapadnout někde ve sklepě nebo na půdě. Její osud byl však zcela jiný, neboť dostala nový kabát a v přeneseném významu také šperky v podobě starých a neplatných mincí, kterými byla ozdobena od hlavy až k patě. Věhlas a slávu jí přinesly staré kanadské mince v hodnotě 1 penny a určitě sami uznáte, že za takovou vázu v interiéru by se nestyděl nikdo z nás a s láskou by se o ni staral.

Co bude třeba:

  • váza
  • staré mince
  • barva na keramiku/sprej
  • tavná pistole

Jak na to:

Starou vázu bude potřeba očistit od případných nečistot, pokud se schovávala již někde na půdě. Na tělo vázy naneste barvu ve vybraném odstínu. V tomto případě byla použita černá barva ve spreji, která se vám bude dobře na plochu nanášet a také rychle uschne. V případě, že odstín nebude dostatečně tmavý, pak sprejování zopakujte. Jakmile barva na 100% zaschne, můžete se pustit do lepení mincí pomocí tavné pistole. Množství mincí bude třeba odhadnout dle velikosti vázy.  S trochou trpělivosti, která bude potřeba při lepení jednotlivých mincí, budete mít doma jedinečný a téměř výstavní kousek.

Na přiložených fotografiích si můžete prohlédnout výrobu vázy krok za krokem a najít tak inspiraci pro svůj vlastní projekt.

Váza z mincí

Zdroj: VoneInspired.com

Líbil se vám tento nápad? Podělte se o něj se svými přáteli a sdílejte ho na Facebooku nebo Twitteru!

letscreate

Reklamy

2 thoughts on “Když staré věci dostanou nový kabát

  1. Pingback: Roztomilí zajíčci z papíru | Let´s Create

  2. Pingback: Když strašidelní netopýři vyletí | Let´s Create

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

w

Připojování k %s